W dniu 09 lipca 2019 r. grupa 50 osób uczestniczyła w wyjeździe do wsi truskawkowej do Koserow. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Celem projektu było zapoznanie uczestników z dobrymi praktykami dotyczącymi wykorzystania lokalnych zasobów naturalnych oraz produktów lokalnych do aktywizacji społecznej oraz do rozwoju przedsiębiorczości wiejskiej. Wyjazd studyjny dał możliwość przedstawicielom stowarzyszeń działających na obszarach wiejskich, lokalnym liderom oraz rolnikom uzyskania wiedzy na temat możliwości rozwoju gospodarczego na terenach wiejskich z wykorzystaniem lokalnych produktów oraz zasobów naturalnych.

Wieś truskawkowa w Koserow mieści się w niepozornych budynkach, wyglądających na stare ledwo trzymające się szopy. Wrażenie to znika po wejściu do środka. Okazuje się, że to celowa stylizacja budynków. Wewnątrz znajdują się nowoczesne warsztaty wyrobu cukierków, czekolady, przetworów z truskawek i malowania ceramiki. To również olbrzymia hala handlowa z przeróżnymi truskawkowymi smakołykami. Oprócz tak oczywistych jak ciasta i dżemy można spróbować pysznej musztardy z truskawek, niezwykłej oliwy z pestek truskawki i truskawkowego chleba.

Koserow to również doskonałe miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Zlokalizowane tam zostały różne atrakcje, takie jak wielka zjeżdżalnia, poduchy do skakania, przejażdżki traktorem po torze elektrycznym, wydobywanie skarbów za pomocą wykrywacza metalu, basenu ze sterowanymi motorówkami i wieloma innymi atrakcjami.

Tym co skłania do powrotu do Koserow jest doskonała kuchnia, której raczej nie kojarzymy z naszymi zachodnimi sąsiadami. Koserow obala ten mit. Kuchnia jest wyśmienita. Feria smaków zadowoli najwybredniejszych. Uczestnicy wyjazdu studyjnego z pewnością wrócili z głową pełną inspiracji. Wieś truskawkowa to doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób, które poszukują niezwykłych smaków.

DSCN3778.jpgDSCN3791.jpgDSCN3794.jpgDSCN3801.jpgDSCN3803.jpgDSCN3830.jpgDSCN3848.jpgDSCN3873.jpg