W Gminie Resko dobiega końca realizowany od 2019 roku projekt Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Zachodniopomorskiego, Priorytet VII Włączenie społeczne. Projektem w ciągu trzech lat objętych zostało sześć miejscowości, ujętych w Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Łobez na lata 2017 – 2023: Iglice, Komorowo, Lubień Dolny, Przemysław, Łagiewniki i Siwkowice.

Realizatorem projektu na terenie gminy jest Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Łobeskiego. Gmina Resko od początku realizacji projektu aktywnie go wspiera, udzielając wszelkiej niezbędnej pomocy, w tym w sprawach formalno-prawnych. W realizację działań szczególnie zaangażowani są sołtysi oraz lokalni liderzy społeczni.

W dniu 16 października 2021 r. odbyło się ostatnie wydarzenie animacyjne w ramach realizowanego projektu. Było to uroczyste otwarcie wiaty rekreacyjnej dla mieszkańców miejscowości Siwkowice.

Realizowany w Siwkowicach projekt nosi nazwę „„Budowa wiaty rekreacyjnej w celu rozwoju usług społecznych, kulturalnych, oświatowych i sportowych w Siwkowicach w Gminie Resko”. Z okazji otwarcia wiaty grupa inicjatywna - z panem sołtysem Janem Ciechanowskim oraz panią świetliczanką Edytą Wójtowicz na czele - zorganizowała spotkanie sąsiedzkie dla mieszkańców.

Podczas spotkania znakomicie bawiły się dzieci, dla których przygotowano liczne atrakcje. Była zjeżdżalnia – dmuchany zamek, gry, zabawy i zajęcia z profesjonalnym animatorem, w tym malowanie buziek oraz pyszne, słodkie upominki.

Dorośli mieszkańcy przy poczęstunku w nowej wiacie mieli okazję podyskutować o potrzebach swojej miejscowości. Rozmawiano o braku światłowodu, sieci gazowej czy spowalniaczy drogowych. Mówiono także o walorach i plusach pięknie położnej, spokojnej miejscowości i o nadziejach wiązanych z planowaną przez Gminę Resko inwestycją – placem zabaw i terenem rekreacyjnym, którego nowa wiata stanie się częścią.  

W spotkaniu z mieszkańcami i grupą inicjatywną uczestniczyła pani Wioletta Kurdziel Radna Gminy Resko oraz animatorka lokalna Małgorzata Kuncewicz.

Mimo jesiennej aury to było bardzo udane spotkanie, a jego uczestnicy już myślą o organizacji kolejnych na przyszłą wiosnę i lato.

 

Informacja prasowa (promocja projektu)

Opracowanie: Małgorzata Kuncewicz, animator lokalny

wydarzenie_animacyjne_2_-_Siwkowice.jpgwydarzenie_animacyjne_3_-_Siwkowice.jpgwydarzenie_animacyjne_4_-_Siwkowice.jpgwydarzenie_animacyjne_7_-_Siwkowice.jpg